УАДО провела круглий стіл у межах фінського проекту "Навчаємося разом"

6 червня 2019 р. відбувся Круглий стіл "Реалізація освітньої реформи у школах з румунською мовою викладання у Чернівецькій області" в межах проектів "Навчаємося разом" та "Фінська підтримка української шкільної реформи". Захід організовано Українською асоціацією дослідників освіти у конференц-залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Модераторами зустрічі були проф. Світлана Щудло та проф. Оксана Заболотна. Привітала учасників проректор ЧНУ імені Юрія Федьковича проф. Тамара Марусик.

Учасниками столу були представник посольства Фінляндії в Україні Юкка Тулівуоріл, який представив діяльність освітнього сектора посольства, а також керівник фінського проекту 'Навчаємося разом ' Арто Ваатокарі та лінгвістичний експерт проекту к. філол. н. Ігор Хворостяний, які представили проект «Фінська підтримка української шкільної реформи» та бачення імплементації мовної реформи в освіті України.

Учасники проекту УАДО «На освітніх перехрестях: діалог з національними меншинами у Чернівецькій та Закарпатській областях» представили і обговорили результати медіааналізу друкованих, електронних та соціальних засобів масової інформації у Чернівецькій області (к. пол.н. Марін Герман - редактор "БукПресс") та фокусованих групових інтерв’ю з учнями, батьками, вчителями та представниками органів управління освітою (доц.Тетяна Медіна, проф. Світлана Щудло, проф. Оксана Заболотна). Про ситуацію з упровадженням мовної статті Закону «Про освіту» у Закарпатській області розповіли доц. Наталія Варга та Руслан Фатула  (редактор закарпатської регіональної газети «Срібна земля»).

Під час круглого столу точилася конструктивна, толерантна і продуктивна дискусія навколо питань: перспективи реалізації мовної статті Закону України «Про освіту» ; ефективність заходів, запропонованих Дорожньою картою імплементації мовної статті Закону України «Про освіту» на 2019–2023 рр. ; ефективні шляхи побудови комунікаційної стратегії щодо вироблення позитивного ставлення до вивчення української мови.

Участь у круглому столі взяли близько тридцяти учасників, які є полісі-мейкерами регіону, репрезентують структури управління освітою в Чернівецькій області та інформаційний сектор регіону, а саме курівники обласного департаменту управління освіти, керівник та фахівці регіональної філії Інституту модернізації змісту освіти, методисти Інституту післядипломної педагогічної освіти, відврвідальні за питання освіти національних меншин, директори шкіл з румунською мовою навчання. Завершився тригодинний круглий стіл прийняттям резюлюції щодо побудови ефективної комунікаційної стратегії реалізації освітньої реформи в регіоні, врученням сертифікатів та неформальним спілкуванням.

21