Участь у конференції ECER 2019 у Гамбурзі

З 03 по 06 вересня 2019 року в Університеті міста Гамбург, Німеччина, проходила щорічна наукова конференція Європейської асоціації дослідників освіти ECER 2019 під гаслом «Освіта в епоху ризику - роль освітніх досліджень для майбутнього», яка зібрала більша 3000 учасників.

03 вересня відкрив конференцію президент Європейської асоціації дослідників освіти Joe O'Hara, з вітальними промовами до учасників звернулися державний секретар Федерального міністерства освіти і досліджень Christian Luft та президент Університету Гамбурга Dieter Lenzen. Під час відкриття була представлена книга «Doing Educational Research - Overcoming Challenges In Practice», яка вийшла у видавництві SAGE і яка є першим великим англомовним посібником для аспірантів та докторантів, що представляє читачам дослідницькі традиції в освіті, які існують у Європі та що вони означають на практиці.

Протягом усіх днів за щільним графіком відбувалися засідання кожної з 33 секцій, а деякі секції мали до 4 паралельних засідання, тому почути усіх учасників просто неможливо. Але завдяки продуманому технічному супроводу та відповідному програмному забезпеченню кожен учасник мав можливість обрати власну траєкторію та максимально задовольнити свої інтереси.

Від України до програми конференції були включені 3 доповіді, які успішно пройшли відбір за результатами незалежного рецензування: «Two Faces of Ukrainian Teachers: How Far Are They from Being Satisfied with Their Work?» у секції 10. Teacher Education Research (автори Оксана Заболотна та Світлана Щудло); «Language and Identity at Ukrainian Schools: Constructing Evidence-Based Policies under Political Pressure» у секції 23. Policy Studies and Politics of Education (автори Оксана Заболотна, Світлана Щудло та Тетяна Медіна); «The Self-efficacy of Ukrainian Teachers According to the Results of the Study by the TALIS Methodology» у секції 09. Assessment, Evaluation, Testing and Measurement (автори Тетяна Лісова та Юрій Ковальчук).

Усі доповіді були успішно представлені членами Української асоціації дослідників освіти Заболотною О. та Лісовою Т., участь яких у цьому масштабному заході стала можливою за підтримки проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» (№ 587032-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-SUPPA).

Тетяна Лісова  доповіла про дослідження у рамках IRT властивостей конструкту самоефективності українських вчителів на основі даних, отриманих у результаті Всеукраїнського моніторингового опитування вчителів та директорів шкіл (за методологією TALIS); порівняння різних підходів при побудові складених індексів (IRT та факторного); обґрунтування можливості порівняння даних українського опитування 2017 року з міжнародними даними 2013 року; рекомендації щодо підвищення рівня самоефективності українських вчителів. Варто зазначити, що усі результати, представлені на секції 09. Assessment, Evaluation, Testing and Measurement, отримано з використанням найсучасніших методів моделювання даних, що значно підвищує об’єктивність висновків, чого так не вистачає українській педагогічній науці.

Оксана Заболотна представила дві доповіді, одна з яких в інноваційному форматі iTalk.

Надзвичайно корисними були воркшопи, відвідані нашими учасниками. Тут дізнались про методи дослідження валідності міжнародних проектів TIMSS та PIRLS, які проводить IEA, про методологію та основні результати дослідження громадянської освіти ICCS. Найсвіжіша інформація з оновленнями, змінами, новинами, порадами була доступна цілодобово через сайт конференції (https://eera-ecer.de/ecer-2019-hamburg/), соціальні мережі Twitter, Instagram, Facebook (https://twitter.com/ecer2019?lang=en; https://www.instagram.com/ecer2019/?hl=de; https://www.facebook.com/EERA-European-Educational-Research-Association…) та мобільний додаток (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.pcss.ecer2019).

Приємним бонусом для учасників конференції, який забезпечили організатори, був безкоштовний проїзд міським транспортом Гамбурга протягом усіх днів роботи конференції. Це дало можливість, незважаючи на мінливу погоду, оглянути основні пам’ятки цього чудового портового міста.

По завершенні конференції відбулося дводенне засідання Правління Європейської асоціації дослідників освіти, на якому нашу українську асоціацію представила віце-президент УАДО Оксана Заболотна.

2

5

3

1