Воєнні історії членів УАДО

25 березня президент УАДО Оксана Заболотна виступила на засіданні ради Європейської асоціації дослідників освіти з інформацією про ситуацію в Україні. Вона представила її через призму історій членів УАДО, які проживають у різних регіонах України. У виступі представлено результати опитування членів асоціації. 

На засіданні ради були присутні представники асоціацій із 38 країн Європи, які висловлювали позицію щодо війни в Україні та обговорювали пропозицію Естонської і Литовської асоціацій досліжників освіти щодо застосування ціннісного підходу до російської і білоруської асоціацій. Вимога полягала в тому, щоб ці організації висловили своє ставлення до ситуації і, якщо вони схвалюють вторгнення росії в Україну або є нейтральними, мають бути відсторонені від членства в Європейській асоціації дослідників освіти.

Після складного тривалого обговорення члени ради ЄАДО вирішили видати офіційний документ з однозначним засудженням вторгнення росії в Україну та звірств, які росіяни чинять на території України. Цей документ мають підписати всі асоціації-члени, а якщо вони цього не роблять, то мусять самі призупинити членство. 

З презентацією з українськими субтитрами можна ознайомитися за покликанням.