Зустріч учасників проектів Жана Моне у Києві

8 листопада 2018 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася зустріч виконавців проектів Жана Моне. Від УАДО участь у зустрічі взяла віце-президент УАДО професор Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Оксана Заболотна, яка є співкоординатором проекту.

Українська асоціація дослідників освіти другий рік реалізовує проект підтримки асоціацій Жана Моне "Європейська якість освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні" . В рамках проекту за підримки Еразмус+ Європейської комісії проводяться зимові школи для науковців, конференції, круглі столи, наукові дослідження, пов'язані з європейським освітнім виміром.

Саме тому надзвичайно важливою для асоціації була зустріч однодумців з усієї України, які реалізують проекти на напрямом "Жан Моне" в межах Міжнародного тижня Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні, що відбувається з 5 по 9 листопада 2018 р. в м. Київ. Заходи в рамках Інформаційного тижня організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Виконавчим Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Національними Агентствами Еразмус+ Європи, Національними Еразмус+ офісами країн-партнерів, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Київським університетом імені Бориса Грінченка. 8 листопада був день зустрічі виконавців проектів-переможців Жан Моне, інформаційні заходи якого допомагали командам зрозуміти, як успішно впроваджувати проект.

З вітальним словом до учасників звернулися Любов Щітка (в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України), • Наталія Віннікова (проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка) та Світлана Шитікова (директор, Національного Еразмус+ офісу в Україні). Координатор проектів Жана Моне Петро Крайнік, а також досвідчені координатори власних проектів Ірина Сікорська (Національна команда експертів з реформування вищої освіти (HERE team)) та Оксана Головко-Гавришева (Львівський національний університет імені Івана Франка (Модуль Жан Моне, Центр досконалості Жан Моне)) поділилися з учасниками власним досвідом управління проектами.

Надзвичайно цінним було спілкування з колегами з усієї України, яких поєднала ідея європейської інтеграції. Покладаємо значні сподівання на співпрацю з модулями Жана Моне, які пов'язані з підвищенням якості освітніх досліджень - "Україна-ЄС: крос-культурні порівняння в освітніх дослідженнях" ‎(2016 - 2019) (Інститут педагогіки НАПН України) і «Європеїзація докторських програм у галузі освіти на засадах інтердисциплінарного та інклюзивного підходів» ‎(2018 - 2021) (Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка.)

На фото проф. Оксана Заболотна (справа) та проф.Аліна Сбруєва (зліва).

1