Нота протесту УАДО проти Звернення російської ради ректорів

Поки російські війська продовжують варварську агресію проти України, російські навчальні заклади підтримують кривавий режим Путіна і всіляко виправдовують його злочинні дії.
З 1 березня в російських школах проводяться спеціальні уроки, на яких російським школярам розповідають про російсько-українську «спецоперацію» та події, які до неї призвели в офіційному лицемірному трактуванні Кремля. А тим часом російські окупанти вже зруйнували понад 200 українських шкіл і ця кількість постійно зростає. Більше того, порушуючи Женевську конвенцію та закони ведення війни, російсько-терористичні війська руйнують наші міста, завдають ударів по житловим будинкам, школам, лікарням, пологовим будинкам та іншим цивільним об’єктам, обстрілюють мирне населення та блокують евакуацію мирного населення зеленими коридорами.
Також повідомляємо, що 4 березня було опубліковано відкрите Звернення Спілки ректорів Росії на підтримку курсу Путіна.
У цьому зверненні ректори російських університетів цинічно пояснюють поточні події як «рішення Росії… домогтися демілітаризації та денацифікації України і тим самим захистити себе від зростаючих військових загроз».
Ректори не лише цинічно виправдовують неспровоковану агресію проти мирної незалежної країни, але й закликають підтримати російський уряд у його нинішній війні проти України:
«В ці дні важливо підтримати нашу країну, нашу армію, яка захищає нашу безпеку, підтримати нашого президента, який, мабуть, прийняв найважче, важко здобуте, але необхідне рішення у своєму житті».
Наступна цитата є чудовим прикладом повністю викривленого розуміння ролі університетів в отруєних розумах авторитарного суспільства:
«Університети завжди були основою держави. Наша пріоритетна мета — служити Росії та розвивати її інтелектуальний потенціал. Зараз, як ніколи, ми повинні продемонструвати впевненість і стійкість перед обличчям економічних та інформаційних атак, ефективно згуртуватися навколо нашого Президента, своїм прикладом зміцнюючи оптимістичний дух і віру в силу розуму серед молоді, вселяючи надію на швидкий мир”.
У вільному світі сама ідея Університету ґрунтується на свободі думки, критичному мисленні, творчості та неупередженому науковому підході, вільному від тиску влади.
У Росії, будучи найяскравішим віддзеркаленням тоталітарного світу, університети та вся освітня система є лише слухняними інструментами авторитарного режиму та його пропаганди.
Звернення Російської спілки ректорів закінчується словами: «Разом ми велика сила!»
Ці слова відображають їхній спосіб мислення, який ставить закон сили вище сили закону, а це означає, що влада - це лише страх і намагання всіх залякати.
Але ми вже не боїмося. Ви також не повинні боятися. Натомість ми повинні разом протистояти агресивному злу, яке нині руйнує Україну, вбиває наш народ і загрожує всьому цивілізованому світу.
Що може зробити міжнародна спільнота:
- поширювати правду про російське вторгнення в Україну та її злочини проти людства (https://war.ukraine.ua/);
- лобіювати дії, спрямовані на підтримку України в усіх вимірах – економічному, гуманітарному, політичному та військовому;
- лобіювати подальші міжнародні санкції проти Російської Федерації та Білорусі;
- закликати уряди інших держав створити заборонену для польотів зону над Україною; бездіяльність може призвести до ядерного шантажу Путіним усього світ.
Ми покладаємося на вашу тверду позицію та неупереджене бачення ситуації, яка загрожує людству. Не чекайте, поки стане занадто пізно.

Лист англійською мовою